Błąd
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 776
A+ A A-

Euronarkopolityka

  • Dział: Prawo
  • 0
Od blisko dekady Polska jest członkiem Unii Europejskiej – tworu, który ku uciesze niektórych i zgrzytaniu zębów innych, zmierza w kierunku federacji. Chociaż określona jest jednolita, europejska norma dotycząca krzywizny banana, czy postępowania z paszą dla świń w przypadku ataku nuklearnego, instytucje wspólnotowe boją się jak ognia tematu wspólnej, europejskiej polityki narkotykowej.

List otwarty do redakcji tygodnika Newsweek

  • Dział: Blogi
  • 0
Szanowna Redakcjo, Gazeta Konopna Spliff z przykrością i zażenowaniem przyjmuje artykuł „Wigilijne samobójstwo dziecka” w ostatnim wydaniu tygodnika Newsweek. Autor tekstu sugeruje, że przyczyną tragedii – samobójstwa nastolatka – była marihuana. Ilość przytoczonych w artykule kłamstw i nieuzasadnionych hipotez jest skandaliczna.

Konopie bezpieczne dla dorosłych

Długofalowe badania dowodzą, że spożywanie marihuany nie ma ani negatywnego wpływu na inteligencję, ani na zdolność koncentracji, czy też wydajność pamięci. Bezpieczne zastosowanie produktów na bazie marihuany dla celów medycznych jest możliwe. Aktualne badanie po raz pierwszy potwierdziło, że regularne spożywanie marihuany przez osoby dorosłe nie ma żadnego negatywnego wpływu na inteligencję. Kolejnym wynikiem tego długofalowego badania jest, iż spadek inteligencji ma miejsce wtedy, gdy już przed osiemnastym rokiem życia doszło do uzależnienia.

Domowa uprawa - ile to kosztuje?

O tym, że uprawa w domu – tam, gdzie pozwala na to prawo, rzecz jasna - jest opłacalna, wiadomo nie od dziś. Ile w rzeczywistości kosztuje domowej produkcji susz? Policzyliśmy. Ze względu na panującą za oknem aurę, poniższe zestawienie dotyczyć będzie jedynie uprawy indoor, czyli pod sztucznym oświetleniem. 

Rok po wyborach

  • Dział: Prawo
  • 0
Minął rok, odkąd poparcie dla legalizacji zaprowadziło partię Janusza Palikota do Sejmu. Chociaż ani depenalizacji, ani dekryminalizacji, ani tym bardziej legalizacji nie uświadczyliśmy, trzeba przyznać, że wbrew niektórym złym językom, Janusz o Wolnych Konopiach nie zapomniał. Złożonej na naszych łamach zapowiedzi przedstawienia liberalizacji przepisów jako warunku ewentualnej koalicji będziemy jednak w dalszym ciągu pilnować i rozliczać z wygłoszonych obietnic.

Tolerancja i objawy odstawienia

Jak mózg dostosowuje się do przyjmowania THC Niedawno grupa amerykańskich naukowców wykazała, że u osób przyjmujących regularnie marihuanę zmniejsza się liczba receptorów kannabinoidowych w pewnych rejonach mózgu. Organizm dostosowuje się do regularnego dostarczania THC redukując ilość receptorów lub ich wrażliwość na THC. Podczas badania zakres redukcji był zależny od czasu konsumpcji liczonego w latach i przejawiał się różnym wpływem na różne działania wywierane przez marihuanę.

Neonarkokolonializm

  • Dział: Prawo
  • 0
Pół wieku po upadku zorganizowanego systemu wykorzystywania słabiej rozwiniętych zakątków świata, Jankesi zaczynają narzucać Afryce swoją wizję świata bez narkotyków. Początki, jak zwykle, wydają się niewinne – wspaniałomyślny Wuj Sam pomaga biedniejszym szkolić i wyposażyć kadry. Niedawno w Ghanie powołany został elitarny oddział antynarkotykowy, prowadzony pod niepisanym przywództwem USA – w najbliższym czasie planowane jest uruchomienie podobnych jednostek w Nigerii i Kenii. 

Whoonga - Wirusowe zapalenie skręta

  • Dział: Strefa
  • 0
Na światowej scenie narkotykowej regularnie pojawiają się nowe substancje, które wypierają oldschoolowe używki z lokalnych rynków. Weterani jak kokaina czy heroina wciąż kosztują niebagatelne kwoty, co zmusza społeczeństwa do szukania bardziej dostępnych alternatyw. Eksperymentalne dragi można odnaleźć zazwyczaj tam, gdzie panuje głębokie ubóstwo, bo zdesperowany człowiek potrafi wymyślić najróżniejsze patenty na nową formę odurzenia.

Konopie po staropolsku

  • Dział: Kultura
  • 0
  Książka o tytule: „Surowce i preparaty konopi stosowane w Polsce w XIX wieku” przyciągnie uwagę konopnych zapaleńców. Okazuje się, że jest to monografia wydana w 2004 roku przez Instytut Historii Nauki Polskiej Akademii Nauk napisana przez Beatę Wysakowską. Pierwsza myśl – kolejna tendencyjna, polska pozycja dotycząca konopi. Po przekartkowaniu kilku pierwszych stron uświadomiłem sobie, jak bardzo się myliłem.
Subskrybuj to źródło RSS