Gazeta konopna - SPLIFF - Marihuana Cannabis Konopie

Switch to desktop Register Login

Rozmawiamy z dr Arkadiuszem Uznańskim konsultantem w zakresie medycyny naturalnej

Mamy w Polsce kilka punktów, w których możliwa jest konsultacja fachowca z zakresu medycznej marihuany.
Czytaj dalej...

Humulen – wyjątkowy terpen

Zanim wyjaśnimy w tym krótkim artykule, o co dokładnie chodzi z humulenem, musimy na początku podać parę informacji o tym, czym właściwie są terpeny.      
Czytaj dalej...

Konsumpcja konopi, a zmniejszenie śmiertelności na zawał serca

W obszernych badaniach przeprowadzonych w USA i opublikowanych w 2018 roku, naukowcy z Uniwersytetu Kolorado w Aurorze dowiedli, że pacjenci po zawale serca wykazywali się mniejszą śmiertelnością, jeśli spożywali konopie. Autorzy artykułu mieli dostęp do danych pacjentów po zawale serca z ośmiu stanów, którzy byli przyjęci do szpitala w latach…
Czytaj dalej...

Cegła w dobrej sprawie - Medyczna marihuana, Historia hipokryzji - dr Doroty Rogowskiej-Szatkowskiej

W przypadku dostępnej na rodzimym rynku literatury naukowej i popularnonaukowej poświęconej marihuanie możemy już chyba mówić o klęsce urodzaju – w przeciągu ostatnich dwóch lat ukazały się przede wszystkim dwie wyczerpujące pozycje Bogdana Jota (Odkłamywanie marihuany, Marihuana leczy) i tłumaczenie zwięzłego kompendium Mitcha Earlywine’a Zrozumieć marihuanę, jak również parę innych…
Czytaj dalej...

Optymalna temperatura waporyzacji konopi

Każdy, kto ostatnio spotkał się z tematem konopi, może potwierdzić, że nie chodzi tylko o zioło przyćmiewające świadomość, które można ot tak sobie kupić w sklepie.
Czytaj dalej...

Duży potencjał terapeutyczny przy jak dotąd ograniczonym zakresie badań klinicznych!

Dopiero w latach 30-tych i 40-tych udało się scharakteryzować strukturę chemiczną pierwszych fitokannabinoidów, takich np. Jak kannabidiol. Ponieważ wiele kannabinoidów posiada bardzo podobno strukturę chemiczną oraz rozpuszczalność w tłuszczach, potrzebne były współczesne metody ich wyodrębniania, aby zbadań strukturę chemiczną poszczególnych z nich. Dopiero w 1964 roku zostało zdefiniowane i uzyskane…
Czytaj dalej...

Historia medycznego zastosowania produktów na bazie konopi

Konopie od wielu tysięcy lat kultywowana jest w Azji. Od dawna produkowane są z niej ubrania, materiały, liny oraz włókna różnego zastosowania, zaś nasiona konopi są częścią pożywienia.
Czytaj dalej...

Czy istnieją jeszcze inne rośliny zawierające kannabinoidy?

Kanabinoidami nazywane są w wąskim znaczeniu tego słowa specyficzne substancje zawarte w roślinie konopi (Cannabis sativa L.), jak np. Delta-9-tetrahydrokannabinol (THC), kannabidiol (CBD), kannabigerol (CBG), kannabichromen (CBC), kannabinol (CBN) itd. W szerszym znaczeniu zaliczają się do nich również inne substancje, które łączą się z receptorami kannabinoidowymi, jak np. właściwe dla…
Czytaj dalej...

Receptory kannabinoidowe i endokannabinoidy

Nasz organizm posiada swój własny system endokannabinoidowy i ciągle wytwarza kannabinoidy, tzw. Endokannabinoidy. Do systemu endokannabinoidowego należą ponadto receptory endokannabinoidów oraz substancje, które są odpowiedzialne za powstawanie i rozkład endokannabinoidów.
Czytaj dalej...

Jak uniknąć oszustwa: Czyli kupno oleju RSO

Prawidłowo wyprodukowany olej RSO ma konsystencję gęstej, oleistej cieczy. Uzyskany kolor powinien być złocisto przeźroczysty po rozsmarowaniu na białej kartce. Substancja ta jest bardzo lepka, nie pachnie kwiatami konopi z powodu braku terpenoidów za to powinien być odczuwalny zapach benzyny lekarskiej. Po potraktowaniu zimną temperaturą olej przypomina bursztyn. W strzykawce…
Czytaj dalej...

Copyright 2013 Spliff | Strony internetowe Trojka Design

Top Desktop version