Gazeta konopna - SPLIFF - Marihuana Cannabis Konopie

Switch to desktop Register Login

MLEKO MATKI

Jak wiadomo, układ endokannabinoidowy został odkryty nie tylko u człowieka i nie tylko u pozostałych ssaków, ale także u wszystkich innych kręgowców, a nawet u paru gatunków niebędących kręgowcami. 

Występowanie kannabinoidów w mleku ssaczej matki ma cel ważniejszy niż drzemka po posiłku (a na pewno co najmniej tak ważny):

1) u nowo narodzonych myszek, którym chemicznie blokowano receptory CB1, zanikał odruch ssania. Matka miała mleko, a one leżały obok i zdychały z głodu. Wynika z tego, że w zdolność przeżywania gastrofazy Matka Natura wyposażyła nas już na początku naszego życia :)

2) kannabinoidy sprzyjają neurogenezie i podejrzewa się (choć, z tego co wiem, jeszcze nie ma całkowitej zgody naukowców w tej kwestii), że ich obecność w mleku ma wspomagać proces rozwoju młodego mózgu

3) czytałem, że u wielu dzieci epileptycznych pierwsze objawy choroby pojawiły się wkrótce po odstawieniu od piersi i podejrzewa się, że nie jest to przypadek, że to matczyne kannabinoidy powstrzymywały napady w pierwszym okresie życia niemowlaka.

 

Z bloga Bogdana Jota http://marihuanaleczy.pl

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Copyright 2013 Spliff | Strony internetowe Trojka Design

Top Desktop version