Gazeta konopna - SPLIFF - Marihuana Cannabis Konopie

Switch to desktop Register Login

Wapno jako spoiwo w betonie konopnym #3 Dom z konopi

Wapno jest uznawane za jedno z najstarszych spoiw budowlanych. Najstarsze odkryte i udokumentowane materiały budowlane zawierające zaprawę wapienną zostały znalezione na terenie Turcji i Palestyny i pochodzą z XII wieku p.n.e. [1].
Czytaj dalej...

Dlaczego Polska potrzebuje konopi?

Wywiad z założycielkami Targu Konopnego.
Czytaj dalej...

Paździerze konopne jako składnik materiału budowlanego #2 Dom z konopi

Paździerze konopne do niedawna były traktowane głównie jako odpad z uprawy konopi, które uprawiano zwykle na cele nasiennictwa oraz włókiennictwa. Paździerze były często wykorzystywane (i ciągle są) jako wyściółka dla zwierząt. Podczas prac renowacyjnych we Francji na przełomie lat 80-tych i 90-tych podjęto próbę wykorzystania tego lokalnego materiału jako wypełnienie…
Czytaj dalej...

Budownictwo ekologiczne z wykorzystaniem konopi włóknistych #1 Dom z konopi

Pomysł na wykorzystanie konopi w postaci kompozytu opartego na wapnie sięgają do przełomu lat 80/90-tych [1]. We Francji podczas remontowania starych budynków opartych na konstrukcji drewnianej, wypełniano ubytki w ścianach wypełnionych naturalnymi materiałami takimi jak słoma, wiklina, sierść zwierzęca.
Czytaj dalej...

Hemp History Week

Na łamach „Spliffie” pisaliśmy o trudnościach związanych z uprawą konopi siewnych w Polsce. Pewne ograniczenia i regulacje ze względu na strach przed wykorzystaniem przepisów do uprawy konopi indyjskich istnieją niemal na całym świecie. Mało który kraj ma jednak tak surowe przepisy w tym względzie jak USA. Organizując szósty już coroczny…
Czytaj dalej...

Sadzimy konopie przemysłowe

Zapowiadaliśmy w poprzednim numerze, że pokażemy Wam krok po kroku, jak zająć się uprawą konopi przemysłowych. Do dzieła!
Czytaj dalej...

Wszechstronne konopie

Choć nie każdy o tym wie, konopie to zdecydowanie coś więcej niż „tylko” narkotyk. Te magiczne rośliny mogą mieć nawet 25 tysięcy praktycznych zastosowań – jak pisał Jack Herer w swojej książce zatytułowanej „Emperor Wears No Clothes”.
Czytaj dalej...

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi o konopiach

Prezentujemy ważną opinię Ministerstwa, w którym jak widać rozum zaczyna przezwyciężać urzędnicze zwyczaje. Dokument ten daje zielone światło do stosowania konopi w energetyce, co stanowiło przedmiot starań redakcji Spliffa od dłuższego czasu. Panie i Panowie, zimą możecie ogrzewać domy konopiami!
Czytaj dalej...

Mydło konopne

Jak powszechnie wiadomo, każdy palacz to narkoman, a każdy ćpun to brudas.
Czytaj dalej...

Nie Panikuj! Posmaruj się konopiami!

Konopie siewne zyskują coraz większe grono zwolenników. W kosmetyce, ze względu na wielokierunkowe walory pielęgnacyjno-lecznicze spotykają się z uznaniem nie tylko młodych ludzi, ale również znawców z branży kosmetologicznej.
Czytaj dalej...

Copyright 2013 Spliff | Strony internetowe Trojka Design

Top Desktop version